środa, 21 października 2020

Alex North - W cieniu zła [thriller]

 


25 lat temu dwóch nastoletnich chłopaków wzięło udział w okrutnym rytualnym morderstwie. Jeden z nich został zatrzymany, lecz drugi, niejaki Charlie Crabtree, zniknął bez śladu. Paul Adams, który przyjaźnił się zarówno z nimi jak i ich ofiarą, opuścił swoje rodzinne miasto, postanawiając już nigdy do niego nie wracać, by zapomnieć o tragicznych wydarzeniach. Lecz pogarszający się stan jego matki zmusza go do powrotu. Teraz, po latach, odkrywa, iż historia z przeszłości zaczyna się powtarzać. Pojawia się bowiem naśladowca, który popełnia morderstwa inspirowane zabójstwem sprzed lat. Paul, mimo chęci uwolnienia się od przeszłości, nie jest w stanie uciec od nawiedzających go lęków. Lecz z powodu swego zaangażowania w sprawę z przeszłości zostaje wciągnięty w obecnie toczące się śledztwo. 

poniedziałek, 12 października 2020

[RECENZJA] Adrianna Trzepiota - Zwilczona [powieść obyczajowo-romantyczna]

 


Mieszkająca na mazurskiej prowincji Jaśmina stara się być przykładną matką, żoną i panią domu. Choć wydaje jej się, że na mazurskiej wsi odnalazła upragniony spokój i swoje miejsce na ziemi, jej życiem włada rutyna, a obowiązki nie pozwalają jej na samorealizację. Spotykając na swojej drodze tajemniczą Wilczycę, uświadamia sobie, że może zaczerpnąć z życia znacznie więcej, niż dotychczas sądziła. Prowadzona przez Wilczycę, decyduje się podjąć walkę z rutyną, zawalczyć o swoje pragnienia i lepiej poznać samą siebie. W otoczeniu mazurskich legend, tajemnic i dzikiej przyrody poszukuje nowej drogi życiowej, która pozwoli jej zapanować nad swoim losem. 

poniedziałek, 5 października 2020

[RECENZJA] Richard Osman - Morderców tropimy w czwartki [komedia kryminalna]

 


W Coopers Chase, luksusowym ośrodku dla seniorów, co tydzień odbywają się spotkania Czwartkowego Klubu Zbrodni, którego członkowie: Elizabeth, Joyce, Ron i Ibrahim, hobbystycznie omawiają i rozwiązują przypadki niewyjaśnionych zbrodni sprzed lat. Pewnego dnia lokalną społeczność obiega wiadomość o śmierci dewelopera, który wraz ze wspólnikiem planował rozbudowę ośrodka. Czwórka poczciwych staruszków i zarazem detektywów-amatorów postanawia wykazać się i przeprowadzić własne śledztwo w tej sprawie. Dzięki swemu sprytowi, zaangażowaniu i entuzjazmowi szybko stają się konkurencją dla lokalnej policji. Lecz czy uda im się znaleźć mordercę?

piątek, 25 września 2020

Powracam + co do tej pory przeczytałam we wrześniu

 


Ho ho ho, ależ mnie tu dawno nie było! Trochę zaniedbałam swojego bloga, wiem, wiem, przepraszam. To wszystko przez notoryczny brak czasu… Ale teraz wracam i postaram się publikować coś w miarę regularnie.

Na zdjęciu książki, które przeczytałam od początku września + na samej górze książka, którą właśnie dziś dostałam i za którą pewnie zabiorę się już jutro. "Morderców tropimy w czwartki”, czyli komedia kryminalna, zapowiada się całkiem obiecująco!

Czytaliście którąś z tych książek lub macie w planach? Jestem ciekawa :)

Oto moje małe podsumowanie:

Alice Hoffman – Zasady Magii, Totalna Magia – mieszanina obyczajówki, sagi rodzinnej, romansu i fantastyki. Przyjemna, nieco melancholijna lektura, obie książki są bardzo ciepło i pięknie napisane, idealne na jesienne wieczory.

Beth O’Leary – Współlokatorzy – komedia romantyczna. Na początku mi się podobało, choć całość jest kompletnie niedorzeczna, ale potem zmieniło się już w typowy romans, także oceniam jako przeciętną.

Jonathan Nasaw – Dziewczyny, których pożądał – thriller. Ale to było genialne! Nieszablonowy morderca o wielu osobowościach plus ciekawa fabuła + towarzyszące lekturze napięcie to idealne połączenie!

Richard Osman - Morderców tropimy w czwartki – komedia kryminalna. A za to właśnie się zabieram ;)


sobota, 15 sierpnia 2020

[RECENZJA] Vera Buck - Runa [thriller historyczny]


Lata 80-te XIX wieku, Paryż. W klinice dla obłąkanych kobiet słynny doktor Charcot przeprowadza eksperymenty, których pokazy są prawdziwą sensacją w świecie medycyny. Pewnego dnia w klinice pojawia się Runa - dziewczynka niewrażliwa na metody terapeutyczne Charcota. Dziwny przypadek Runy przyciąga uwagę Joriego Hella, studenta ze Szwajcarii. Jori, powodowany miłością do Pauline, którą pragnie wyleczyć z choroby psychicznej, wychodzi z propozycją zoperowania Runy, co pozwoliłoby mu uzyskać upragniony tytuł doktora. 

Równocześnie w Paryżu pojawiają się tajemnicze przypadki śmierci, a na miejscach zgonów zostają znalezione zagadkowe symbole: litery, obrazki, imiona. W sprawę angażuje się monsieur Lecoq, były policjant. Dziwne znaki odkrywają też Maxime Chevrier, młody chórzysta, i dwójka rodzeństwa. Okazuje się, że wszelkie tropy wiodą do tajemniczej dziewczynki…

sobota, 1 sierpnia 2020

[RECENZJA] Anne Bishop - Filary Świata [Trylogia Tir Alainn - tom I] [fantasy]


Drogi między Tir Alainn a światem ludzi zamykają się, skazując klany Fae na unicestwienie. Fae podejrzewają, że stoją za tym wiccanfae - wiedźmy. Jedyną wskazówką wiodącą do rozwikłania tajemnicy jest wzmianka o Filarach Świata.
Tymczasem Ari, młoda wiedźma, wraz z nadejściem Letniego Księżyca spotyka jednego z Fae. To spotkanie splata jej los z losem Tir Alainn. Równocześnie w kraju zaczynają panoszyć się polujący na wiedźmy bezlitośni Inkwizytorzy, gotowi wyplenić ze świata całą magię. 

środa, 15 lipca 2020

[RECENZJA] Adam Widerski - Odwyk [kryminał]


W klinice leczenia uzależnień w Łodzi dochodzi do morderstwa. Ofiarą jest jeden z uczestników terapii. Rychło okazuje się, że celem mordercy są osoby uzależnione i powiązane z narkotykowym półświatkiem. Niejasne symbole znajdowane przy zwłokach rodzą tylko kolejne pytania. W sprawę zostają zaangażowani policjanci z czwartego komisariatu, na czele z doświadczonym inspektorem Ryszardem Walskim oraz jednym najlepszych łódzkich policjantów, komisarzem Piotrem Krzyskim. Między śledczymi a mordercą rozpoczyna się okrutna rozgrywka.

środa, 1 lipca 2020

[RECENZJA] Mary E. Pearson - Zdradzieckie serce [Kroniki Ocalałych - tom II] [fantasy]


Ciąg dalszy historii księżniczki, księcia i zabójcy… 

Lia i Rafe zostają jeńcami Komizara rządzącego królestwem Vendy. Mając niewielką szansę na samodzielną ucieczkę, oczekują na pomoc przyjaciół Rafe’a. Na jaw wychodzi jednak oszustwo Rafe’a, natomiast Kaden przestaje się już kryć ze swymi uczuciami do dziewczyny. Lią interesuje się również sam Komizar - ma wobec niej plany, których realizacja pomogłaby mu wzmocnić swą pozycję w królestwie. Lia natomiast usiłuje odnaleźć się w nowym położeniu, odkrywa też, że mieszkańcy Vendy nie są barbarzyńcami, za których ich uważała, lecz przede wszystkim udręczonymi ludźmi, którym jej obecność daje nową nadzieję na lepsze życie. 

piątek, 12 czerwca 2020

[RECENZJA] Julie Clark - Ostatni lot [thriller psychologiczny]


Dwie kobiety z dwóch różnych światów. 
Z jednej strony Claire, która wiedzie z pozoru idealne życie jako żona znanego filantropa Rory’ego Cooka, który marzy o karierze w polityce. Sielanka kończy się jednak za drzwiami ich domu. Mąż Claire jest bowiem mężczyzną agresywnym, oczekującym od żony bezwzględnego posłuszeństwa. Claire, mając dość takiego życia, planuje ucieczkę.
Z drugiej strony jest Eva, samotna kobieta mierząca się z konsekwencjami podjętej w przeszłości decyzji. Kiedy w jej życie wkrada się niebezpieczeństwo, ona także decyduje się na ucieczkę. Los Claire i Evy splata się na lotnisku. Jeden odważny krok ma na zawsze odmienić ich życie. Kobiety zamieniają się biletami, jednak samolot, którym lecieć miała Eva, ulega katastrofie. Claire staje przed życiową decyzją: może przejąć tożsamość Evy. Czy wykorzysta swoją szansę?

poniedziałek, 1 czerwca 2020

[RECENZJA] Mary E. Pearson - Fałszywy Pocałunek [Kroniki Ocalałych - tom I] [fantasy]


Arabella Celestina Idris Jezelia, przez przyjaciół zwana Lią, jest księżniczką i zarazem Pierwszą Córką domu Morrighanów, wychowaną w poszanowaniu tradycji i obowiązków. Zaaranżowane polityczne małżeństwo z księciem, którego nawet nie poznała, zmusza ją do ucieczki. Wraz z wierną przyjaciółką Pauline Lia dociera do Terravinu - bajkowego miasteczka z dala od królewskiego dworu, gdzie rozpoczyna wymarzone życie zwyczajnej dziewczyny. Pewnego dnia do Terravinu przybywa dwóch tajemniczych mężczyzn - jeden jest odrzuconym księciem, drugi nasłanym na Lię zabójcą. Któryś z nich skradnie jej serce, a któryś okaże się zdrajcą. Lii niedługo dane będzie cieszyć się nowym życiem i miłością, bo ścigający ją łowcy oraz niepokojące wieści od brata zmuszą ją do opuszczenia bezpiecznej kryjówki.